ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Mulan

Mulan
Rozmiar Przeróbki Dodatki
116 - 128 cm NIE

Mulan w bajce Disneya jest młodą dziewczyną, która przebiera się za chłopca i wstępuje do wojska. Robi to specjalnie po to, żeby ochronić przed wyjazdem na wojnę swojego ojca. To bardzo szlachetne z jej strony, ponieważ jest on chory i nie zniósł by dobrze takiej wyprawy. W całym tym przedsięwzięciu dzielnie pomaga jej miniaturowy smok o nazwie Mushu. Dziewczyna jest jednocześnie prawdziwą postacią z chińskiej legendy. Pojawia się w bardzo wielu jej adaptacjach. Jedną z nich jest chyba najbardziej znany film Mulan z 1998 roku.

Mulan istniała naprawdę?

Mulan jest jedną z najbardziej znanych postaci w starożytnych Chinach. Charakteryzuje się wolą walki, hartem ducha, oraz tym, że jak nikt potrafi przełamywać krzywdzące stereotypy. Opowieść o Mulan, charyzmatycznej wojowniczce, która występuje w bajce Disneya, jest związana z pradawną legendą. Kim była prawdziwa Hua Mulan?

W starożytnych pieśniach i mitach mówiło się bardzo wiele o herosach. Ich zaletą było to, że potrafili sprzeciwić się woli bogów. Często walczyli również ze swoim przeznaczeniem. Warto tutaj też wspomnieć o tym, że potrafili być oni postrachem nawet dla demonów i upiorów. W skarbcu światowej kultury, w szczególności orientalnej, możesz znaleźć również historie przedstawiające inne wzorce postaci i motywy przewodnie. Jedną z ciekawszych postaci jest właśnie sama Mulan. Jej strój możesz wypożyczyć z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. To doskonały wybór na najbliższy bal karnawałowy! Olśnisz wszystkich gości!