ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Pastereczka

Pastereczka
Rozmiar Przeróbki Dodatki
110-146 cm. TAK kapelusz

Najbardziej znaną baśnią, w której występowała pastereczka była „Pasterka i kominiarczyk” Hansa Christiana Andersena. Na podstawie tej baśni powstało wiele spektakli teatralnych. Ta baśń pokazuje, że wszystko, co dzieje się wokół nas ma jakiś głębszy sens. Baśnie są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Ludzie je powtarzają, zmieniają na własny użytek. Tego rodzaju opowieści opisują świat i życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów.

W baśniach prawda przeplata się z marzeniami, a poezja z prozą, okrucieństwo z czułością. Psycholodzy oraz pedagodzy mówią o tym, że baśnie potrafią nawet uzdrowić duszę. Z tego względu tak często polecane są dla dzieci, które bez obaw i na świeżo zanurzają się w ten magiczny świat. Ponadczasowe prawdy docierają do nas w postaci obrazów oraz symboli. Dzięki temu bardzo intensywnie przemawiają do wyobraźni oraz do ludzkich uczuć. „Pasterka i kominiarczyk” Hansa Christiana Andersena mówi o miłości między porcelanową figurką pięknej pasterki, a kominiarczykiem. Pokazuje, że prawdziwe uczucie jest nie do pokonania i warto dla niego nawet narazić życie.

Pastereczka z naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena

Strój Pastereczki składa się z: lnianej szaty, brązowej kamizelki, sznura oraz brązowego czepca na głowę. Całość wygląda bardzo ładnie. Brakuje tylko owieczek, które pastereczka mogłaby paść. Strój Pastereczki jest wykonany ze starannością o każdy detal. Lniana szata doskonale komponuje się z brązowymi dodatkami. Taki strój będzie odpowiedni na przykład na Jasełka.