ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Roszpunka

Roszpunka
Rozmiar Przeróbki Dodatki
98 - 104 cm, 122 - 134 cm NIE

Roszpunka to postać z filmu Zaplątani, I żyli długo i zaplątani, serialu Zaplątani: Serial. Roszpunka to bardzo dawno zaginiona księżniczka Królestwa Korony i jedyna córka króla Fryderyka oraz królowej Arianny. Na samym końcu serialu Zaplątani wychodzi za mąż za Juliana Szczerbatego. Jak się pewne domyślasz, żyli długo i szczęśliwie.

Kim jest Roszpunka?

Roszpunka ma blond włosy o długości siedemdziesięciu metrów. Ich bardzo dużą zaletą są magiczne właściwości. Potrafią one zarówno leczyć, jak i odmładzać. Żeby je zmotywować do działania, Roszpunka śpiewała specjalną piosenkę. Ta dziewczyna bardzo wiele w życiu przeszła. W dzieciństwie porwała ją Gertruda. Gdy była niemowlęciem, to musiała mieszkać w wybitnie wysokiej wieży, aż do osiągnięcia wieku 18 lat. Gdy była już pełnoletnia, to została uratowana przez Flynna Rider’a. Roszpunka będąc w wieży malowała, gotowała, robiła świece, czytała, czesała swoje bardzo długie włosy, bawiła się z Pascalem. Obserwowała też przez okienko otaczający ją świat zewnętrzny. Poza tym, śpiewała i rozmawiała z Gertrudą.

Dziewczyna przez te wszystkie lata była pod ogromnym wrażeniem, latających po niebie lampionów. Mogła je zobaczyć tylko w dniu jej urodzin. Roszpunka z biegiem lat stawała się coraz bardziej ciekawska. Jej marzeniem było zobaczyć pewnego dnia te lampiony bez Gertrudy nad głową. Zła kobieta nigdy nie pozwalała jej wychodzić z wieży. Mimo, że to unieszczęśliwia dziewczynę, to każdego dnia ma ona nadzieję, że będzie lepiej.