ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Truskawka

Truskawka
Rozmiar Przeróbki Dodatki
154-170 cm NIE

Truskawki nie bez powodu zyskały miano jednych z najbardziej popularnych owoców w Polsce. Gdy jest na nie sezon, to zajadamy się nimi bez opamiętania. Czy naprawdę są takie zdrowie? A może tylko mają dobry PR? Nie mamy żadnych wątpliwości, co do tego, że truskawki doskonale smakują. Zarówno same, jak i z dodatkami. Są wyśmienite na słodko i na słono. Nie można się od nich oderwać.

Jakie korzyści zapewnia jedzenie truskawek?

Truskawki odkwaszają organizm i zmniejszają ryzyko chorób serca. Podobno nawet odchudzają, bo są naprawdę niskokaloryczne. Oczywiście, nie wtedy, gdy jesz je z ogromną ilością śmietany, białego cukru i cynamonu.

Warto po nie sięgać, w szczególności w sezonie, ponieważ zapewniają ochronę przed nowotworami, zmniejszają stany zapalne w organizmie i poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego. Co jeszcze możemy im przypisać? Truskawki zmniejszają ciśnienie krwi.

Jakie właściwości odżywcze mają truskawki? Jaka jest ich kaloryczność?

Musisz wiedzieć, że truskawki zawierają bardzo duże ilości witaminy C. Pod tym względem są o wiele lepsze niż cytrusy. W 100 g truskawek znajduje się 60 mg kwasu askorbinowego. Kolejnym, niezwykle istotnym składnikiem, który znajduje się w tych owocach są witaminy z grupy B, w szczególności: B2, B3 (niacyna), B6. Truskawki mają w sobie też witaminy A i E, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania skóry i wzroku.

Te owoce są wprost uwielbiane przez dzieci. Jeżeli Twój maluch kocha truskawki, to wypożycz mu strój Truskawki z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Na pewno sprawisz mu tym mnóstwo radości.