ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Wednesday

Wednesday
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-165 cm NIE

Wednesday jest prawdziwym wzorem dla nietypowych dziewczynek. Doskonale wie, jak walczyć o swoje i robi to z sukcesami. Jest chłodna i opanowana. Wręcz makabryczna. To córka Gomeza i Morticii.

Od samego początku swojego życia nie postępowała w zgodzie ze społecznymi zasadami. Dlatego tak szybko zdobyła uznanie wszystkich dziewczynek, które mają we krwi bunt i świetnie wiedzą, czym jest asertywność. Jaka jest Wednesday? Czego możesz się od niej nauczyć? Jaką ma moc?

Cały szał na Wednesday zaczął się od serialu

23 listopada 2022 roku Netflix wypuściłł 8-odcinkowy pierwszy sezon serialu „Wednesday”. To właśnie on sprawił, że nowe pokolenie poznało sławną rodzinę Addamsów. Jednocześnie upiorną i makabryczną, o czym nie możemy zapominać. W postać Wednesday, czyli upiornej nastolatki wcieliła się 20-letnia Jenna Ortega.

Co jeszcze możemy powiedzieć o tym serialu? Nic nie ma dziwnego w tym, że to właśnie Wednesday stała się najważniejszą postacią serialu wyreżyserowanego przez samego Tima Burtona. Dzięki tej produkcji młodsze pokolenie przekonało się, że Wednesday Addams jest kimś absolutnie wyjątkowym, kogo nie można nie znać.

Skąd w ogóle wzięła się Wednesday Addams?

Wednesday i reszta jej upiornej rodzinki pojawiła się w serii komiksów autorstwa Charlesa Addamsa, które począwszy od 1938 r., publikowane były między innymi przez tygodnik „The New Yorker”. Aż do 1964 r. (premiery telewizyjnego programu ABC), postacie nie miały jeszcze swoich imion.

Jeżeli pragniesz się za nią przebrać, to wypożycz strój Wednesday w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena.