ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Banan

Banan
Rozmiar Przeróbki Dodatki
uniwersalny NIE

Banany zawierają bardzo duże ilości potasu. One i ich właściwości odżywcze są znane już od tysięcy lat. To jeden z najpopularniejszych owoców w Polsce. Zawiera wiele cennych minerałów i witamin.

Banany były uprawiane już 7000 lat temu na terenach Malezji i Indii. Później dotarły do Afryki. Tam stanowią główny produkt eksportowy. Banany, które są przeznaczone do późniejszej sprzedaży zrywa się niedojrzałe. Następnie przewozi się je na statki, na których dojrzewają. Właśnie dlatego te owoce, które dostają się do Europy, nie mają w sobie tylu witamin i minerałów, co te dojrzewające w naturalnych warunkach.

Bardzo interesujący jest fakt, że nazwa tego owocu pochodzi od arabskiego słowa „banan” oznaczającego „palec”. Wzięła się od jego kształtu. Banany są egzotycznymi owocami. Z botanicznego punktu widzenia zalicza się je do jagód.

Jak przebrać się za Banana?

Postać Banana często możesz spotkać w filmach amerykańskich. Zazwyczaj jest widoczny na przykład na festynach, w sklepach spożywczych, czy w parkach rozrywki. Budzi śmieszność i wywołuje uśmiechy na dziecięcych twarzach.

Strój Banana ma tę niesamowitą zaletę, że nie musisz pokazywać twarzy. Jednak, gdy chcesz to zrobić, to polecamy Ci strój na bal przebierańców. Składa się on z żółtej materiałowej części w kształcie tego owocu oraz z czarnych spodni. Ta wersja ma uniwersalny rozmiar i jest przeznaczona dla mężczyzn.