ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Flinstone

Flinstone
Rozmiar Przeróbki Dodatki
L, XL NIE maczuga
peruka

Fred Flintstone (Fryderyk Joseph Flintstone) to najważniejszy bohater amerykańskiego serialu Flintstonowie. Występuje również w innych serialach jak Figle z Flintstonami.

Więcej o jaskiniowcu nazywanym Flinstone

To jaskiniowiec, który żyje w epoce kamienia łupanego w wymyślonej miejscowowści o nazwie Skalisko. Były to piękne czasy! Wtedy żyli sobie razem jaskiniowcy i dinozaury. Nikt nikogo nie zjadał! Wręcz przeciwnie dinozaury bardzo pomagały mieszkańcom jaskiń. Zastępowały im nasze współczesne urządzenia, takie jak telefon, lodówka, czy pralka. Flinston jest jedynym i najważniejszym żywicielem rodziny. Jego żona to Wilma Flintstone, a córka Pebbles Flintstone.

Najlepszymi przyjaciółmi i sąsiadami Freda są Barney Rubble, z którym bardzo często się kłóci oraz Betty Rubble. Gdy Flinstone jest szczęśliwy, to zaczyna krzyczeć na całe gardło: „I Yabba Dabba Do!”. To główny motyw pieśni Hoagy’ego Carmichaela, którą śpiewa w jednym z epizodów Flinstonów. Został wykorzystany w piosence George’a Jonesa The King is Gone.

Jak wyglądał Flinstone?

Wszystkie dzieci bardzo dobrze kojarzą go z kreskówki Flinstonowie. Jest duży, gruby i silny. Jeżeli pragniesz przemienić się na jeden wieczór ulubionego bohatera bajek Twojej pociechy, to zachęcamy Cię do wypożyczenia stroju Flinstone z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Strój składa się z charakterystycznego długiego bezrękawnika sięgającego za kolano. Ma on kolor pomarańczowy i wzór czarnych trójkącików. Niezbędnym elementem stroju jest długi, niebieski krawat.