ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Grinch

Grinch
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od S do L NIE

Był 1937 rok. Theodor Seuss Geisel wracał z kolejnego spotkania w wydawnictwie. Kolejny raz odrzucono jego książkę dla dzieci. Wydawcy byli zdania, że nie niesie ona ze sobą żadnego przesłania i nie jest odpowiednia dla najmłodszych.

Dlatego Theodor chodził po Madison Avenue. Miał szczerą ochotę rzucić to wszystko i zająć się czymś zupełnie innym. Na szczęście los zdecydował inaczej. Wtedy natknął się na swojego dawnego kolegę. Okazało się, że on dosłownie kilka godzin wcześniej został zatrudniony jako wydawca książek dla dzieci w Vanguard Press.

Nie miał żadnego planu, pomysłu, jaką książkę mógłby wydrukować w pierwszej kolejności. Parę miesięcy później w sklepach i księgarniach ukazała się książka Sam to wszystko widziałem na ulicy Morwowej z ilustracjami autora. Tak rozpoczęła się wielka kariera Dr. Seussa…Ta historia najlepiej pokazuje, że naprawdę nigdy nie wolno rezygnować ze swoich marzeń.

Kim był Dr Seuss?

Dr Seuss to jeden z najwybitniejszych autorów literatury dziecięcej. W 1957 roku napisał swoją najbardziej znaną książkę pt. The Cat In the Hat (w polskim przekładzie Kot Prot). W tym samym czasie wydał również świąteczną opowiastkę How the Grinch Stole Christmas (Jak Grinch ukradł Święta).

Już wyjaśniamy kim był Grinch. To zielony, złośliwy stworek, który nienawidzi świąt i chce popsuć je mieszkańcom Ktosiowa. Jeżeli masz podobne odczucia, co do Bożego Narodzenia, to zachęcamy Cię do wypożyczenia stroju Grincha. Na pewno zrobisz furorę na najbliższym balu przebierańców!