ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Hindus

Hindus
Rozmiar Przeróbki Dodatki
58-62 NIE turban z piórem

Indie są niezwykle różnorodnym państwem. Nie da się ich zamknąć w jednej szufladce i do końca określić. Gdy mówi się o Hindusach, to trudno jest stosować jakiekolwiek uogólnienia z tego względu, że Indie są bardzo różnorodną mieszanką kultur, narodów, religii, oraz języków. Każdy region, czy konkretna społeczność, nurt religijny, będzie miał swojej indywidualne cechy. Różnorodność Indii jest w pewnym stopniu oddana na fladze tego kraju. Jest ona złożona z trzech poziomych pasów. Szafranowego, który symbolizuje hinduizm, zielonego, który oznacza islam oraz białego, który jest symbolem innych wyznań oraz pojednania pomiędzy wszystkimi religiami. Pośrodku białego pasa jest granatowe koła. Jest ono symbolem dharmy, czyli naczelnej zasady hinduizmu. Wskazuje ona nakazy, zakazu oraz obowiązki każdego Hindusa.

W jaki sposób dzielą się Indie?

Indie możemy podzielić na dwie części z uwagi na ukształtowanie geograficzne, jak również ze względu na specyfikę kulturową, na północ oraz na południe. Południowa część nazywa się Dakanem.

Jak ubierają się Hindusi?

Indie kojarzą się przede wszystkim z żywymi kolorami oraz z intensywnymi barwami. Jeżeli chcesz się poczuć jak prawdziwy Hindus, to w naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena mamy strój Hindusa. Został on uszyty z zielonego błyszczącego materiału. Składa się ze spodni. Długiej zapinanej z przodu koszuli oraz turbanu z piórkiem. Wszystkie elementy stroju Hindusa są w tym samym kolorze. To bardzo dobra propozycja na przykład na bal karnawałowy.