ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Iron Man

Iron Man
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M,L NIE

Iron Man (alter ego Anthony Edward „Tony” Stark) to fikcyjna postać (superbohater) znana z licznych serii komiksowych wydawanych przez Marvel Comics i z różnych adaptacji, bazujących na komiksowych publikacjach. Jego twórcy to  scenarzyści Stan Lee, Larry Lieber i rysownicy Don Heck i Jack Kirby. Iron Man zadebiutował  w magazynie Tales of Suspense vol.1 #39 (marzec 1963). Oryginalnie przygody z jego udziałem miały silnie antykomunistyczny wydźwięk. Natomiast motywem powstania postaci było zagadnienie roli amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego w walce z komunizmem w zimnowojennym wyścigu zbrojnym. Później doszły do tego motywy korupcji korporacyjnej i terroryzmu.

Kim jest Iron Man?

Iron Man to superbohater, który walczy ze zbrodnią przy użyciu skonstruowanych przez siebie serii cybernetycznych zbroi, wyposażonych w najnowocześniejsze technologie. Jako Tony Stark prowadzi życie bogatego przedsiębiorcy i filantropa, który kieruje konglomeratem Stark Industries. Jest członkiem elitarnej grupy superherosów o nazwie Avengers.

Jak wygląda Iron Man?

Iron Man jest postawnym, dobrze umięśnionym mężczyzną. Jego twarz zakrywa maska w kolorze żółtym. Sam kombinezon jest intensywnie czerwony i ma złote elementy. Nikt nie wie, jak dokładnie wygląda ten superbohater. Pewne jest natomiast to, że mężczyźni go po prostu uwielbiają. Dlatego zachęcamy Cię do tego, żebyś również wypożyczył go z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Dzięki temu, będziesz się mógł poczuć jak prawdziwy superbohater o nadludzkich umiejętnościach.