ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Joker

Joker
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M, L, XL NIE peruka

Postać Jokera została wymyślona przez Jerry’ego Robinsona, Billa Fingera oraz Boba Kane’a.  Pierwszy raz można go było poznać na łamach Detective Comics w komiksie „Batman vol. 1 #1”, wiosną 1940 roku. Wzorem dla niego była postać Gwynplaine’a z filmu z 1928 roku pod tytułem „Człowiek, który się śmieje”.

Joker jest największym przeciwnikiem Batmana oraz jego sojuszników. Z wyglądu przypomina klauna lub komika. Jednak tak naprawdę Joker to psychopatyczny, seryjny morderca. Cechuje się bardzo sadystycznym poczuciem humoru. Chociaż w komiksach wydawanych w latach 50. i 60. obowiązywała ostra cenzura. Właśnie dlatego Joker w nich jest osobą raczej robiącą sobie żarty z otoczenia. Nie popełniał wtedy jeszcze budzących grozę i gęsią skórkę na plecach morderstw. Tę jego twarz mamy okazję poznać o wiele później. Inne nazwy Jokera to: The Clown Prince of Crime, Red Hood, Jack, Joseph „Joe” Kerr, Clem Rusty, Mr. Rekoj, Jack White lub Jack Napier.

Teraz pora na jedną ciekawostkę. Joker wcale nie miał mieć tak oszałamiającej kariery, jaką udało mu się zrobić. Miało być zupełnie inaczej. Jego twórcy planowali go uśmiercić już w pierwszym z komiksów. Jednak ludzie tak zachwycili się tą postacią, że musiał pozostać w nich na stałe. Dzisiaj nadal kręcone są filmy, w który gra główną rolę. Zdecydowanie była to bardzo dobra decyzja!

Jak wygląda strój Jokera?

Strój Jokera możesz wypożyczyć w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Składa się z kamizelki zielonej, fioletowych spodni w białe paski oraz płaszcza w tym samym kolorze. Dodatkiem jest peruka. Serdecznie zapraszamy!