ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Książę

Książę
Rozmiar Przeróbki Dodatki
L, XL NIE beret
peruka

Brytyjska rodzina królewska, jej sekrety oraz życie za zamkniętymi drzwiami interesują ludzi na całym świecie. Co tam się dzieje? Jakie obowiązki posiadają poszczególni członkowie rodu? Niezwykle popularny serial ,,The Crown” pomógł lepiej poznać rodzinę królewską, ale nie odpowiedział jeszcze na wszystkie pytania i wątpliwości. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Windsorowie nie wstają rano do pracy oraz przez osiem godzin nie grzebią w komputerach, jak większość ludzi w dzisiejszym świecie.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie mają żadnych obowiązków i tylko pławią się w luksusie. Są oderwani od rzeczywistości. Nic bardziej mylnego! To prawda, że rodzina królewska nie musi się martwić o pieniądze, ponieważ ma gigantyczny majątek. Dodatkowo są opłacani przez podatników. Jeżeli nie muszą zapewnić sobie środków do życia, to co robią przez cały dzień? Zacznijmy od królowej. Jej kalendarz jest zapełniony po brzegi obowiązkami, które są związane z reprezentowaniem kraju na zewnątrz. Jej zadaniem jest przyjmowanie głów państw, odbywanie podróży dyplomatycznych, wyprawianie przyjęć, a dokładniej wyprawianie przyjęć pod jej przewodnictwem. W 2015 roku 90-letnia Elżbieta II wzięła udział w 341 takich wydarzeniach. Podobne obowiązki mają również książęta, ale na szczęście nie aż w takim natężeniu.

Zostań księciem!

Aby to zrobić wystarczy mieć strój księcia z Wypożyczalni Strojów Bożena. Jest on złożony z: bluzy welurowej bogato zdobionej kryzą, spodni pantalonów, beretu z piórem, białych podkolanówek oraz ozdób na buty.