ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Mafiozo biały

Mafiozo biały
Rozmiar Przeróbki Dodatki
50-60 NIE

Mafia to tajemnicza organizacja przestępcza. To również nazwa zorganizowanej grupy przestępczej, która ma bardzo duże wpływy lub powiązania z ludźmi na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem. Mafia prowadzi działalność gospodarczą opierającą się na przestępstwach. Jej członkiem jest właśnie Mafiozo biały.

Skąd wzięła się mafia i Mafiozo biały?

Pierwszy Mafiozo Biały wywodził się z Sycylii (wł. La Cosa Nostra „Nasza Sprawa”). W dalszej kolejności wpływy mafii rozszerzyły się na cały teren Włoch. Mafiozi Biali dotarli nawet do najwyższych struktur politycznych i finansowych. W czasie emigracji zarobkowej w XX wieku, bardzo działalność mafiosów rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych. Współcześnie organizacje przestępcze występują na całym świecie. W największych ilościach w Kolumbii, Boliwii, Rosji, USA i we Włoszech.

Mafia sycylijska została utworzona w czasie hiszpańskiej okupacji Sycylii. Był to ruch oporu wymierzony przeciwko władzom okupanta. Osoby, które mieszkały na tej włoskiej wyspie, straciły zaufanie do niesprawiedliwego praca. Zostało ono wprowadzone przez hiszpańskich najeźdźców. Zaczęli wprowadzać swój własny kodeks prawny oraz grupy zbrojne, które miały pomóc im w codziennej obronie swoich praw. Niektóry historycy są zdania, że termin mafia i mafiosi pochodzi od sycylijskich rebeliantów. Oni w 1282 roku uwolnili się spod francuskiej okupacji.

Ty nie musisz tego robić. Dzisiaj czasy się zmieniły. Możesz się świetnie bawić na zabawie karnawałowej, gdy wypożyczysz strój Mafioza Białego.