ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Mario

Mario
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 170 cm do 184 cm (M, L). NIE czapka

Mario jest najważniejszym bohaterem serii Mario oraz główną maskotką firmy Nintendo. Jest bardzo specyficznym człowiekiem. Ma czarne wąski, czerwoną czapkę i koszulkę. Całość stroju dopełniają niebieskie spodnie na szelkach. Jego bardzo dużą zaletą jest to, że jest sympatyczny i pogodny. Potrafi wysoko skakać i ma włoski akcent. Jego bratem jest Luigi. Natomiast kuzynem o złym i odpychającym charakterze Wario. Mario został wymyślony przez Shigeru Miyamoto.

Gdzie po raz pierwszy można było spotkać Mario?

Mario miał swój debiut jako protagonista w arkadowej grze Donkey Kong z 1981 roku. Od momentu wyprodukowania gry Super Mario Bros, jego najbardziej znanymi umiejętnościami było skakanie oraz zgniatanie wrogów. Mario potrafi również uczyć się nowych umiejętności od rozmaitych przedmiotów, na przykład od Fire Flower i Super Star. W grach Mario był cichym protagonistą. Tak naprawdę trudno jest powiedzieć cokolwiek bardziej konkretnego na temat jego osobowości, czy najważniejszych cech charakteru. Zgodnie z filozofią Nintendo dzięki temu postaci o wiele prościej było dopasowywać się do rozmaitych ról oraz gatunków gier komputerowych. Zdecydowana większość gier komputerowych z Mario opiera się na ratowaniu Księżniczki Peach przed jego arcy-wrogiem, Bowserem. W niektórych grach komputerowych Mario zajmował się również sportem i wyścigami.

Jak wyglądał strój Mario Bros?

W naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena możesz wypożyczyć strój Mario, który jest złożony z czerwonej bluzki oraz niebieskich ogrodniczek. Dodatkiem do stroju Mario są oczywiście czarne wąsy i czerwona czapeczka.