ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Napoleon

Napoleon
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M,L NIE

Napoleon Bonaparte (1769-1821) to francuski wojskowy, polityk, cesarz Francuzów i król Włoch. Urodził się na Korsyce jako syn niezamożnego szlachcica. Uczył się w szkołach wojskowych w Brienne i Paryżu. Gdy miał 16 lat udało mu się zdobyć stopień podporucznika artylerii. Od 1793 roku walczył w armii rewolucyjnej, popierał jakobinów i Maksymiliana Robespierre’a. W 1794 roku został awansowany do rangi generała. Był on również dowódcą armii francuskiej we Włoszech. Doprowadził do zajęcia przez Francję Belgii i do zawarcia korzystnego pokoju z Austrią. Podbił Maltę. Zorganizował inwazję na Egipt. W listopadzie 1799 roku przeprowadził wojskowy zamach stanu, przejmując władzę we Francji jako pierwszy konsul i najwyższy wódz. W 1804 roku koronował się na cesarza Francuzów.

Napoleon – niewielki, ale wpływowy

W orbicie jego wpływów, w wyniku wygrania kolejnych wojen, miał on pod panowaniem praktycznie całą zachodnią i środkową Europę. To właśnie Napoleon stworzył kadłubowe państwo polskie. mamy tutaj na myśli Księstwo Warszawskie.

Jeżeli chcesz się poczuć, jak ten nieustraszony wódz, to zachęcamy Cię do wypożyczenia stroju Napoleona z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Strój składa się z białych spodni oraz fraka w kolorach narodowych Francji. Nie mogło również zabraknąć charakterystycznego kapelusza. Na nogach Napoleon ma wysokie oficerki. Jest elegancki, przystojny i jednocześnie przygotowany na każdą wojenną wyprawę. Naprawdę warto się nim stać chociaż na chwilę.