ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Pirat Brązowy

Pirat Brązowy
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M, L, XL, XXL NIE kapelusz
miecz

Kostium Pirata

Przez wieki powstało bardzo wiele mitów dotyczących piratów. To sprawia, że trudno jest obecnie odróżnić prawdę od fikcji. Bardzo niewiele jest filmów, które realistycznie pokazują życie morskich rozbójników na początku XVIII wieku. Jeden z takich mitów dotyczy zakopanych skarbów.

Tak naprawdę piraci chowali je na pokładzie statku i dzielili między całą załogę. Motyw ukrytych skarbów piratów znalazł się między innymi w powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Po raz pierwszy została ona wydana w 1883 roku. Jedynym piratem, który naprawdę gdzieś zakopał jakiś skarb był kapitan Kidd. Jednak wpadł on w ręce gubernatora miasta. Czy piraci mieli przepaski na oko i drewniane nogi? Każdy, kto dziś chce przebrać się za pirata, na pewno założy sobie przepaskę na oko i zorganizuje fałszywą drewnianą nogę albo hak zamiast dłoni. Taki wygląd piratów pochodzi z powieści fabularnych. Na przykład drewnianą nogę miał John Silver w „Wyspie skarbów”, a hak – kapitan Hook z „Piotrusia Pana”.

Też możesz stać się piratem

W naszej wypożyczalni strojów karnawałowych, możesz znaleźć między innymi Kostium Pirata (brązowego). Nie zabrakło w nim żadnych atrybutów prawdziwego zdobywcy mórz. Jest to wersja kostiumu Pirata na elegancko. Znajdziesz w niej brązowy żupan, bogato zdobiony pas, spodnie w tym samym kolorze i białą koszulę. Do tego dołączono niezbędne akcesoria, takie jak: kapelusz z dredami, pistolet i szablę. W kostiumie Pirata Brązowego na pewno będziesz czuł się pewnie, co gwarantuje dobrą zabawę na każdym balu.