ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Piwo

Piwo
Rozmiar Przeróbki Dodatki
uniwersalny NIE

Ludzie znają piwo od tysięcy lat. Piją je z przyjemnością. Wytwarza się je przez warzenie i fermentację ziaren zbóż z drożdżami, chmielem i innymi środkami smakowymi. Piwo zazwyczaj zawiera od 4 do 6 procent alkoholu. Jednak ten napój może mieć nawet 40 procent alkoholu. Znajdziesz w sklepach również piwo, które ma 0,5 procenta alkoholu. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie poszukujesz w danym dniu. Czy piwo wpływa korzystnie na zdrowie?

Piwo to ten rodzaj alkoholu, po który Polacy sięgają bardzo chętnie. Zazwyczaj wypijają więcej niż jeden kufel.

Jak powstaje piwo?

Warzenie piwa zaczyna się od zacierania. Odbywa się ono w naczyniu nazywanym kadzią zacierną. W niej ziarna nazywane jęczmieniem słodowanym lub słodem są moczone w gorącej wodzie przez mniej więcej godzinę. Wszystko po to, żeby uwolnić cukry znajdujące się w ziarnach. Jest to potrzebne do tego, ponieważ cukry są pożywieniem, zjadanym przez drożdże w czasie fermentacji. Właśnie w ten sposób produkuje się alkohol. Jeżeli nie ma cukru, to nie ma również alkoholu, czyli piwa. Poza udziałem cukrów, które podlegają procesowi fermentacji, słód dodaje smaku, aromatu i masy. Słodycz bierze się ze słodu.

Jak przebrać się za piwo?

Chociaż, gdy się nad tym zastanowisz, to w pierwszej chwili może Ci się to wydawać absolutnie niewykonalne, to prawda jest trochę inna. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena znajdziesz absolutnie każdy strój na bal przebierańców, jaki sobie tylko wymarzysz. Jednym z nich jest właśnie Piwo.