ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Spider-Man

Spider-Man
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M.L..XL NIE

Spiderman to superbohater nastolatek i licealista. Otrzymuje moce, które gwarantują mu nadludzką siłę oraz sprawność. Dzięki nim może poruszać się po ścianach oraz strzelać z rąk za pomocą pajęczej sieci. Występuje w komiksach Marvela. Mamy tutaj na myśli zarówno filmy, jak i animacje. Ta postać pojawia się również w grach wideo.

Jak to wszystko się zaczęło?

Najbardziej trudnym i bolesnym wydarzeniem w życiu Petera jest śmierć wujka Bena, który był jednym z jego opiekunów. Od tego momentu zaczyna się nim opiekować ciotka May. Jako nastolatek Spiderman jest niezdarny. Rówieśnicy nieustannie się z niego wyśmiewają. Wszystko się zmienia w chwili, gdy pewnego dnia gryzie go radioaktywny pająk. To wszystko powoduje, że otrzymuje on nadludzkie umiejętności. Zakłada czerwono-niebieski kostium i zaczyna nierówną walkę z przestępcami w Nowym Jorku. Jego najważniejsi wrogowie to między innymi: Zielony Goblin, Jaszczur, Vulture i Mysterio. W czasie wojny superbohaterów Tony Stark werbuje go. Wszystko po to, żeby mógł wreszcie zmierzyć się z Kapitanem Ameryką. Od tej chwili Parker staje się stałym członkiem zespołu Avengers.

W jakich filmach i produkcjach pojawiał się Spiderman?

W filmach MCU (Kinowe Uniwersum Marvela) w tę postać wciela się Tom Holland. Wcześniej Petera Parkera grali m.in. Tobey Maguire i Andrew Garfield. Poza tym ten superbohater pojawia się w wielu animowanych adaptacjach komiksów Marvela. Jego strój możesz wypożyczyć w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena.