ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Superman

Superman
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M,L NIE

Superman to alter ego reportera Clarka Kenta. Gdy ma na sobie czerwono-niebieski kostium i pelerynę, to jak nikt potrafi walczyć z przestępcami i chronić Ziemię. Nazywa się go wtedy Człowiekiem ze Stali. Najważniejszy superbohater z panteonu wydawnictwa DC Comics i DC Cinematic Universe (DCEU), występuje w komiksach, filmach aktorskich i animowanych, serialach oraz grach komputerowych.

Kto wymyślił Supermana?

Ta postać została stworzona przez Jerry’ego Siegela i Joego Shustera, zadebiutowała w 1938 roku na łamach magazynu Action Comics. To właśnie od niej rozpoczął się prawdziwy szał na superbohaterów. Zaraz po Supermanie pojawiły się takie postacie, jak na przykład Batman, czy Captain Marvel. Wraz z upływem czasu zaczęto tworzyć kampanie w zakresie uniwersum DC Comics.

Jeżeli chodzi o samą biografię tej postaci to różni się ona z każdym filmem i komiksem coraz bardziej od pierwowzoru. Jednak najważniejsze elementy tej historii na szczęście pozostają bez zmian. Superman urodzony jako Kal-El, ocalał z katastrofy swojej macierzystej planety Krypton i został wysłany przez rodziców na Ziemię. Następnie znalazło go rodzeństwo, które nie posiadało własnych dzieci. Było to małżeństwo Kentów ze Smallville. Postanowili wychować go jak swojego syna. Następnie to dziecko przyjęło nazwisko Clark Kent. Gdy już dorosło to rozpoczęło pracę jako reporter w dzienniku Daily Planet w mieście Metropolis.

Jeżeli chcesz się poczuć jak prawdziwy Superman, to wypożycz jego strój z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach.