ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Waleczny Rycerz

Waleczny Rycerz
Rozmiar Przeróbki Dodatki
XL NIE hełm

Średniowieczni rycerze musieli wyróżniać się określonymi cechami. Warto wśród nich wymienić: bycie dobrym chrześcijaninem, wierność i oddanie Bogu, ojczyźnie, władcy oraz damie serca, honorowość, odwaga i męstwo. Przez tę ostatnią cechę rozumiano stanowczość, hardość, niezłomność, siłę duchową. Średniowieczny rycerz musiał być również sprawiedliwy i szlachetny. Z drugiej stronie rycerze musieli też dbać o swoją dobrą sławę i szukać przygód. Rycerze mają też szacunek do kobiet i są gotowi nawet umrzeć w obronie ich czci.

Prawdziwy rycerz nigdy nie zawodzi zaufania, a dane przez niego słowo jest święte. Można na nim polegać jak na przysłowiowym Zawiszy. Największą hańbą dla rycerza jest ucieczka z pola walki. Lepiej zginąć niż zdezerterować. Rycerze są również czuli na nieszczęście innych ludzi, empatyczni. Dlatego zawsze spieszą im z pomocą. Jeżeli masz jakiś problem, to najlepiej się do niego zwrócić. Smutną wiadomością jest to, że mogły go pokonać czary, ale receptą zmniejszającą ich działanie była modlitwa do Boga. To oczywiście ideał rycerza. Jednak im więcej z tych cech ktoś miał, tym lepiej. W praktyce nie ma ideałów. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że rycerz ma obowiązek wierności królowi i nigdy się nie poddaje.

Jak ubierali się średniowieczni rycerze?

Strój Walecznego Rycerza, który jest dostępny w Wypożyczalni Strojów Bożena, składa się z bluzy i spodni welurowych, hełmu, miecza i tarczy. Te wszystkie elementy pozwolą mu obronić się przed wszelkimi niebezpieczeństwami.