ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Wenecjanin

Wenecjanin
Rozmiar Przeróbki Dodatki
182-186 rozm. 52/56 NIE maska wenecka
peruka

Wiele osób marzy o tym, aby wreszcie pojechać na karnawał do Wenecji. Poczuć tę niepowtarzalną atmosferę i zwyczajnie doskonale się bawić. Największe wrażenie robią maski i stroje z dawnej epoki. Lata temu festiwal w Wenecji miał jeszcze wyższą rangę niż teraz. Można było się całkowicie ukryć za maską i na jakiś czas stać się kimś zupełnie innym. Tradycja noszenia masek wzięła się stąd, że wszyscy wszystko o każdym wiedzieli. Konieczne było schowanie są za maską, aby stać się bardziej tajemniczym. Maski powodowały również, że wszyscy byli sobie równi. Każdy miał obowiązek się komuś odkłonić, czy też pozdrowić go ręką lub skinieniem głową.

Skąd wziął się festiwal w Wenecji?

Historia karnawału w Wenecji rozpoczęła się podobno w XI wieku. Chociaż naprawdę popularny stał się dopiero w okresie renesansu, a dokładniej w XVII wieku. Właśnie wtedy barokowy festiwal gwarantował miastu właściwy poziom prestiżu na świecie. Czy wiesz o tym, że świętowanie rozpoczynało się już w październiku? W czasie panowania króla Austrii w 1779 roku, gdy przestała istnieć Republika Wenecja, całkowicie zrezygnowano z karnawału. Obowiązywał zakaz noszenia słynnych masek. To bardzo dobrze, że nie pozostało tak do dzisiaj!

Strój Wenecjanina – z czego się składa?

Prawdziwy Wenecjanin zawsze miał klasę. Tak pozostało do dzisiaj. Historyczny strój mieszkańca Wenecji to złote spodnie, koszula i frak. Dodatki do niego stanowią maska wenecka oraz peruka. Jeżeli chcesz zaskoczyć pozostałych uczestników zabawy i poczuć się naprawdę luksusowo, to zachęcamy do wypożyczania stroju Wenecjanina.