ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Więzień

Więzień
Rozmiar Przeróbki Dodatki
48-58 NIE

Więzienne kino to prawdziwa kopalnia interesujących wątków. Mówi przede wszystkim o ludzkiej wolności i godności. Porusza tematykę kary i wiry. Równie ważne są różnego rodzaju dylematy moralne, których nie da się uniknąć. Czy kara śmierci to dobry pomysł, czy raczej powinna być zniesiona?

Kino więzienne charakteryzuje się wręcz klaustrofobiczną atmosferą. Nie brakuje w nich wąskich cel, które nawet najodważniejsze osoby mogą przyprawić o ataki paniki. Tym, co jeszcze dołuje i straszy w filmach o tematyce więziennej jest wszechobecna przemoc. To wszystko sprawia, że kino więzienne jest z jednej strony straszne, a z drugiej wyjątkowo popularne. Nie zmienia się to od lat.

Filmy o więzieniach są również doskonałą okazją do krytykowania państwa, krytykowania wad systemu więziennictwa. To też sposób na zobaczenie, jak to wszystko wygląda w innych krajach.

Jak przebrać się za Więźnia?

Przebywanie w więziennej celi jest zdecydowanie traumatycznym wydarzeniem, jakiego każdy człowiek chciałby w swoim życiu uniknąć. Czymś zupełnie innym jest chwilowe wcielenie się w rolę Więźnia. Jeżeli chcesz poczuć się, jak prawdziwy bandyta, który po prostu musi trafić za kraty, to powinieneś wypożyczyć strój Więźnia z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Na pewno zrobisz piorunujące wrażenie na pozostałych gościach, przebywających na balu przebierańców. Strój ma charakterystyczny, pomarańczowy kolor. Dodatkiem do niego są oczywiście kajdanki, zarówno na dłonie, jak i na kostki. Do tego potrzebna będzie Ci jeszcze tylko odpowiednia mina i stylizacja gotowa!