ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Wiking

Wiking
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M, L, XL NIE

Kim byli wikingowie? Skąd pochodzili? Jak wyglądali? Jakie były ich najważniejsze cechy? Wikingowie to bardzo dzielni wojownicy pochodzący ze Skandynawii. Od VIII wieku wyjeżdżali na wyprawy na morze. Na początku miały one przede wszystkim cel rabunkowy. Później również miały charakter osadniczy. Ich pierwszy wypad łupieżczy był na wybrzeżach Anglii. Miało to miejsce w 793 roku. Ten kraj w XI wieku został przez nich w całości opanowany. Po okresie rabunkowym, wikingiem zaczęli osiedlać się na zdobytych terenach, przede wszystkim na wyspach.

Jak powinien wyglądać prawdziwy wiking?

Prawdziwy wiking, jeżeli chodzi o budowę ciała nie różnił się specjalnie od pozostałych mieszkańców lodowatej Północy. Jednak trzeba przyznać, że cechą Wikinga jest proporcjonalna budowa ciała. To stwierdzenie odnosi się zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Prawdziwy Wiking powinien mieć wąsy i brodę. Wąsy muszą być naprawdę długie i sięgać praktycznie do ucha. Plusem jest to, że można je sobie elegancko zapleść. Niektórzy Wikingowie mieli nawet brody z wąsami. zakrywały cały dół twarzy przy jednocześnie wygolonych policzkach.

Jak możesz przebrać się za Wikinga?

Nie bez powodu kobiety kochają Wikingów. Dlatego, jeżeli pragniesz zrobić piorunujące wrażenie na wybrance swojego serca, to zachęcamy Cię do wypożyczenia stroju Wikinga z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Znajdziesz w nim wszystko, co jest Ci potrzebne do szczęścia. Strój składa się z spodni i bluzy w taki sam wzór. Dodatkowo dostaniesz tarczę, miecz i wikingowy hełm. Prawda, że brzmi to doskonale? Zachęcamy do wypożyczania!