ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Wódz Apaczów

Wódz Apaczów
Rozmiar Przeróbki Dodatki
M, L, XL, XXL TAK pióropusz
łuk

Kostium Wodza Apaczów

Winnetou był najsłynniejszym wodzem Apaczów. Zginął od strzał, w czasie akcji uwalniania białych osadników z niewoli Siuksów. Kula przebiła płuco i spowodowała bolesną śmierć Apacza. Pierwszym filmem o przygodach wodza Apaczów był ,,Skarb w Srebrnym Jeziorze”. Nakręcono go w 1962 roku. W ciągu 18 miesięcy obejrzały go 3 miliony widzów. Gdy w kinach były wyświetlane następne części filmów o dzielnym Winnetou, to prawie nikt nie wychodził na ulice. Wszyscy śledzili jego losy. Nawet dzieci wtedy odpuszczały sobie szkołę i szły na wagary. A rodzice jakoś im to wybaczali. Dzieci często zbierały na bilety do kina, sprzedając makulaturę i zbierając butelki.
Był wzorem dla chłopców W ich wyobraźni betonowe osiedla i podwórka zamieniały się w pustynne prerie. Chłopcy przebierali sią za Indian i walczyli na niby z kowbojami. Robili ogniska z patyków, aby odgonić złe duchy.

Możesz sam przebrać się za wodza Apaczów

Niezbędna do tego będzie Ci welurowa bluza i spodnie. Najbardziej kojarzone z Winnetou kolory, jeżeli chodzi o strój, to zielony. Taka wojskowa zieleń, która łatwiej pomaga się ukryć przed wrogiem. Kostium Wodza Apaczów musi być luźny i nie może krępować ruchów. Niezbędny jest również dumny, królewski, potężny pióropusz. Podkreśla on, że Wódz Apaczów, to bardzo ważna postać, z którą należy się liczyć. Wodzowi Apaczów do obrony przyda się tomahawk. Uzupełnieniem kostiumu Wodza Apaczów będzie czerwona chusta z frędzlami. Taki kostium Wodza Apaczów, możesz wypożyczyć w wypożyczalni strojów karnawałowych. Na pewno zrobisz piorunujące wrażenie nie tylko na ,,białych twarzach”, które znajdą się na tej samej imprezie.