ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Żołnierz Rzymski zielony

Żołnierz Rzymski zielony
Rozmiar Przeróbki Dodatki
L, XL NIE nakładki na kolana i ręce

Armia rzymska to były siły zbrojne starożytnego Rzymu, które umożliwiły mu zdobycie, a następnie utrzymanie dominacji w świecie antycznym przez ponad tysiąc lat. Taką rolę miała armia rzymska w okresie republiki i cesarstwa.

Armia była złożona z wojsk lądowych, czyli legionów oraz floty, classis. Nawet na morzu wojska lądowe były najważniejszą siłą sprawczą armii. Warstwa najbogatszych obywateli nie była na tyle liczna, żeby można było samodzielnie stworzyć siły zbrojne oraz przy ich pomocy zagwarantować bezpieczeństwo kraju. Koniecznością było pójście w tej sytuacji na kompromis oraz podzielenie się władzą z obywatelami o niższym statusie społecznym oraz finansowym. Bez współpracy wszystkich Rzym nie mógł zebrać skutecznej armii. Zgodnie z jedną legendą związaną z początkami państwowości rzymskiej Romulus, czyli założyciel miasta, zaginął bez wieści w roku 716 p.n.e. Uznano, że został zamordowany. Wtedy przez zebranym tłumem stanął jeden z notabli i oświadczył, że Rzym będzie stolicą świata, a jego obywatele powinni zostać najlepszymi żołnierzami.

Jak wyglądał rzymski żołnierz?

Chorążowie mieli narzuconą na otwarty hełm skórę wilka lub innego drapieżnika, z łapami zawiązanymi na piersi. W naszej Wypożyczalni Strojów Bożena mamy strój Żołnierza Rzymskiego. Jego elementy to: zbroja, czapka, miecz, tarcza oraz nakładki na kolana. Dzięki niemu będziesz mógł się poczuć jak prawdziwy legionista rzymski, na każdym balu lub zabawie karnawałowej. Bardzo dbamy o to, żeby dostępne w Wypożyczalni Bożena stroje były dopracowane pod każdym względem.