ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Zombie

Zombie
Rozmiar Przeróbki Dodatki
48-52 NIE

Zombie stanowią obecnie nieodłączny element kultury popularnej. Możesz je zobaczyć w filmach, książkach oraz w grach komputerowych, czy planszówkach. Są wszędzie! Ich krwiożerczość nadal poraża i przeraża.

Skąd wzięli się Zombie?

Możemy powiedzieć, że jest to towar importowany. Wywodzą się z kultury zachodniej. Stanowią element wyznawanej na Haiti religii Voodoo. To przykład synkretyzmu afroamerykańskiego. W praktyce oznacza to, że ta religia łączy w sobie wierzenia wywodzące się z Afryki, religię rzymskokatolicką i spirytualizm.

Takie wierzenia wyznawali niewolniczy, którzy poddali się nowym wpływom kulturowym, a jednocześnie nadal wierzyli w to, co ich przodkowie. Ta informacja dotarła do Amerykanów. Warto wiedzieć o tym, że niezwykle kolorowa postać, czyli William Seabrook wydał w 1929 roku książkę „Magiczna wyspa”. Opisywał w niej swoje wrażenia z pobytu na Haiti. W ten sposób Zombie znalazły się w popkulturze i…zaczęły zjadać ludzkie mózgi.

Jak możesz stać się Zombie?

To oczywiste. Ktoś musi Cię zabić. Następnie Ty zmartwychwstajesz i stajesz się żądną krwi bestią. Jeżeli lubisz Zombie, ale tylko w teorii, to dobrym pomysłem jest udanie się w takim stroju na bal przebierańców. Tylko skąd możesz go wziąć? Tutaj sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy, że odwiedzisz Wypożyczalnię Strojów i Garniturów Bożena i odnajdziesz odpowiedni strój. Ten konkretny składa się z zakrwawionego garnituru i jest przeznaczony dla mężczyzn. Nie ma do niego żadnych dodatków.