ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Zorro

Zorro
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od M do 3 XL NIE kapelusz
szabla

Kostium Zorro

Postać Zorro znają wszyscy. To bohater wielu filmów i seriali, książek oraz gier komputerowych. Niestety ostatnio trochę zapomniany. Ostatni film o Zorro powstał ponad 10 lat temu. Gatunek płaszcza i szpady nie jest obecnie popularny, a co za tym idzie, skończyły się pomysły na nowe przygody legendarnych bohaterów. Chociaż Zorro jest postacią fikcyjną, to najprawdopodobniej jego pierwowzorem była historyczna postać kalifornijskiego banity Joaquina Muriety. Zorro został stworzony przez kalifornijskiego pisarza Johnstona McCulleya. Pierwsza powieść z tym bohaterem to ,,Przekleństwo Capistrano”. Od razu Zorro wzbudził sympatię czytelników.

Natomiast reżyser Fred Niblo, który przeniósł powieść na ekrany kinowe. W 1920 roku nakręcił film ,, The Mark of Zorro”, który odniósł ogromny finansowy sukces. Każdy chciał zobaczyć książkowego bohatera w akcji na ekranie kina. Kolejny film o Zorro powstał pięć lat później. Nosił tytuł ,,Don Q, Son of Zorro”. Zrobiono go przede wszystkim dla pieniędzy. Mimo wszystko był to dobry film. Zorro zagrał w nim Douglas Fairbanks- ówczesna gwiazda filmów przygodowo-kostiumowych.

Po czym poznać, że to Zorro?

Zorro zawsze jest ubrany na czarno. Jego znaki charakterystyczne to atłasowa, czarna koszula z żabotem, czarne spodnie, peleryna i ozdobny pas. Zorro jest bardzo elegancki i tajemniczy. Jego twarz osłania maska na oczy oraz kapelusz. Dla własnej obrony Zorro używa tylko szabli. Możesz nim zostać, jeżeli wypożyczysz Kostium Zorro, który składa się z tych wszystkich wymienionych wcześniej elementów.