ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Frak czarny

Frak czarny
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 110 do 122 TAK koszula
mucha

Frak jest najbardziej eleganckim męskim strojem wieczorowym. Zwyczajowo, zakłada się go tylko na najbardziej uroczyste okazje, na przykład na ślub lub bal. Nie można go mylić z żakietem, czyli jaskółką. Tradycyjnie jest zakładany przez dyrygentów, zawodowych tancerzy w czasie turniejów tańca towarzyskiego i kelnerów eleganckich restauracjach. Ci ostatni standardowo zakładają do fraków czarne muszki.

Z jakich elementów tradycyjnie składa się frak?

Frak jest złożony z charakterystycznej marynarki o długich połach, które trochę przypominają ogon jaskółki. Frak nie jest zapinany z przodu, chociaż ma na przodzie równoległe rzędy guzików. Jego wyłogi są ozdobione błyszczącą satyną. Do fraka zazwyczaj zakłada się spodnie bez mankietów, z dwoma lampasami, które ozdabiają szew boczny. W dodatku mają również szelki. Bardzo istotnym elementem stroju jest biała kamizelka (standardowo z pikowanej bawełny) oraz biała usztywniana z przodu koszula z zagiętymi rożkami kołnierzyka. Uzupełnieniem całości często jest biała muszka, też z pikowanej bawełny, czarne lakierki oraz skarpetki w tym samym kolorze.

Wypożycz frak czarny chłopięcy z naszej wypożyczalni!

Posiadamy w naszej ofercie frak czarny dziecięcy. Trochę różni się on, od tego opisanego powyżej, ale dzięki temu chłopiec może czuć się w nim bardziej swobodnie. Frak czarny chłopięcy z naszej kolekcji jest złożony z: marynarki z połami z tyłu, spodni z lampasami, białej koszuli oraz muszki. Całość prezentuje się niezwykle elegancko i będzie odpowiednia na wszystkie uroczystości rodzinne.