ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Smoking 1

Smoking 1
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 48 do 60 TAK Pasek
Mucha
Koszula
Spinki

Smoking inaczej nazywa się dinner jacket, tuxedo lub black tie. Jest to półformalny strój męski wieczorowy. Jest bardziej elegancki niż garnitur. Jednak mniej oficjalny niż frak. Smoking jest noszony zazwyczaj po zmroku (około 16. zimą i po 18/19. wiosną oraz latem). Kiedy mężczyzna zakłada smoking, to jego partnerka musi założyć długą suknię wieczorową. Nie powinno się go zakładać na śluby w kościele. Wtedy bardziej odpowiedni będzie strój formalny albo półformalny dzienny, taki tak żakiet lub stroller. To odpowiednie stroje na wesele.

Klasyczny smoking jest złożony z: czarnej lub ciemnogranatowej (midnight blue) marynarki jedno- lub dwurzędowej. Ma ona gładkie, atłasowe lub jedwabne, tak zwane frakowe (ostre) klapy. Może mieć również kołnierz szalowy. W ciepłych krajach marynarka do smokingu może występować w kolorze beżowym lub białym. Marynarka smokingowa musi mieć pasplowane kieszenie. Jednorzędowa marynarka smokingowa musi mieć zawsze tylko jeden guzik. Może być on zastąpiony zapięciem na styk. To znaczy łańcuszkiem, który łączy dwa guziki. Guziki te muszą być obciągnięte jedwabiem.

Czym charakteryzuje się smoking numer 1?

Smoking numer 1 może występować w kolorze czarnym lub ciemnego granatu. Jest taliowany, zapinany na jeden guzik i ma szalowy kołnierz z bardzo mocnym połyskiem. W komplecie znajduje się pasek i mucha. Można do niego dobrać również spinki. Smoking numer 1 ma kieszenie bez klap, co jeszcze dodaje mu elegancji. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że przy smokingu znajduje się poszetka.