ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Idzie jesień- czas znaleźć strój dla dziecka na kolejną porę roku

W powietrzu już czuć jesień. Słońca jakby mniej, dni robią się coraz krótsze, a wiatr przenika nawet najgrubszy sweter. Kalendarzowo jesień powinna rozpocząć się 23 września, jednak często jest tak, że pogoda pogarsza się znacznie wcześniej. Jednak może pora trochę odczarować tę porę roku i zacząć cieszyć się jej urokami?

Stroje dla dziecka- co można założyć na siebie z okazji pierwszego dnia jesieni?

Zacznijmy od tego, że jesień zgodnie z kalendarzem powinna trwać tyle, co pozostałe pory roku, czyli 3 miesiące. Kończy się 21 grudnia. W wielu krajach, w tym również w Polsce, z okazji pierwszego dnia jesieni obchodzone są różnego rodzaju święta. Wiele lat temu świętowano pierwszy dzień jesieni, w tym sposób, że ustawiano przed Świętowitem (bóg urodzaju i wojny), kielich z pitnym miodem. Gdy po paru dniach kielich nadal pozostawał pełny, to oznaczało to, że w tym roku plony będą naprawdę duże. Organizowało się też huczne zabawy na polach oraz proszono o równie obfite plony w kolejnym roku. Jeżeli chodzi o stroje dla dzieci, to były one mocno związane z ludowością i tak zostało do dziś.

Jak to wygląda dzisiaj? Jakie stroje dla dzieci warto wypożyczyć z okazji pierwszego dnia jesieni?

Zamiennikiem poprzednich obchodów są dożynki. Inne ich nazwy to Święto Plonów lub Wieńce. Jest to ludowe święto, które niezmiennym elementem są obrzędy dziękczynne za ukończenie żniw oraz prac na polu. Obecnie dożynki mają charakter religijny oraz świecki. Bardziej ludowy klimat mają natomiast Dożynki Prezydenckie. Tutaj odbywa się zabawa z okazji zakończenia zbiorów. Często w przedstawieniach występują dzieci w tradycyjnych strojach ludowych. W wypożyczalni strojów w Katowicach mamy między innymi takie stroje dziewczęce, jak: strój Ślązaczki, czy strój Góralki. Możesz je wypożyczyć na przedstawienie z okazji dożynek, jeżeli Twoje dziecko będzie brało w nim udział. Tradycyjne stroje ludowe są niezwykle piękne, ale samodzielne ich uszycie wymaga wiele czasu i pracy. O wiele lepiej je wypożyczyć. W wypożyczalni strojów w Chorzowie są one dostępne w bardzo wielu rozmiarach. Do strojów dla dzieci w stylu ludowym dołączone są wszystkie niezbędne dodatki, takie jak na przykład: korale, pas góralski, czy serdak. Stroje dla dzieci są wykonane z wyjątkową pieczołowitością.

Stroje dla dzieci- jesień można świętować też mniej oficjalnie

Jeżeli Dożynki i ogólnie święta ludowe nie są Twoją ulubioną formą świętowania, to możesz z okazji pierwszego dnia jesieni urządzić własną imprezę w takim klimacie, jaki sobie tylko wymarzysz. Oczywiście warto w tę zabawę zaangażować również Twoje dziecko. Jeżeli lubisz bajkowe klimaty, to polecamy na przykład dziewczęcy strój Elfa Wrzosowego lub Elfa Złotego. Każda dziewczynka ucieszy się z możliwości założenia tak pięknego kostiumu dla dzieci. W ofercie Wypożyczalni strojów w Katowicach mamy również stroje karnawałowe dla dorosłych. Znajdziesz wśród nich między innymi strój Wiedźmy lub Kopciuszka. Bajkowe powitanie jesieni w rodzinnym gronie jest całkiem dobrym pomysłem. Można też zorganizować imprezę przebierańcową dla większej liczby osób.