ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Jak świętować Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Babci i Dziadka to święto rodzinne i bardzo dobra okazja do świętowania. Warto wtedy okazać trochę miłości najstarszym członkom rodziny, to znaczy nie tylko babciom i dziadkom, ale również prababciom i pradziadkom. Czy wiesz już jak będziesz w tym roku świętował Dzień Babci i Dziadka?

Kiedy wypada Dzień Babci i Dziadka?

W tym roku we wtorek i środę – 21 i 22 stycznia. Dokładnie w tych dniach jest obchodzone to święto w szkołach i przedszkolach. Jednak rodzinne świętowanie, jeżeli tak Ci wygodniej możesz ,,rozciągnąć” jeszcze na weekend 25-26 stycznia. Czy wiesz, że na początku było tylko święto babci(lata 60. XX w.),, a święto dziadka zaczęto obchodzić dopiero 10 lat później? Początkowo zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II Dzień Dziadka i Dzień Babci miały być obchodzone wspólnie 26 lipca w dniu liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Maryi.

Warto w te dni dać dziadkom laurkę i pójść na przedstawienie szkolne

Jeśli Twoje dziecko jest przedszkolakiem lub w wieku wczesnoszkolnym, to na pewno jest organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienie. Nie zapomnijcie zaprosić na nie babci i dziadka. Chętnie zobaczą oni występ, w którym występuje ich wnuczek lub wnuczka. Na pewno będą bardzo wzruszeni i dumni. Przedstawienia organizowane przez przedszkola, dawno przestały już być klasycznymi akademiami, na których tylko deklamuje się wierszyki i śpiewa piosenki. Bardzo często są to przedstawienia bardzo wesołe, czasami wręcz szalone. Mogą w nich występować dzieci przebrane, na przykład za zwierzaki lub postacie z bajek. Jeżeli szukasz odpowiedniego przebrania na Dzień Babci i Dziadka dla Twojego dziecka, to zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Znajdziesz tam między innymi strój kotka oraz Kopciuszka dla dziewczynek. Natomiast dla chłopców proponujemy na przykład strój króla oraz strój rycerza.

A jak powinni się ubrać rodzice, którzy nie występują w przedszkolnym przedstawieniu?

Tutaj w większości przedszkoli obowiązuje strój galowy. Dlatego w takim przypadku również warto wejść na stronę Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach, ponieważ znajdziesz tam między innymi szeroki wybór garniturów męskich. Natomiast dla mam polecamy sukienki.

Co może być dodatkiem do przedszkolnego przedstawienia?

Na pewno babcia i dziadek ucieszą się również z własnoręcznie zrobionej przez ich wnuka lub wnuczkę laurki. W internecie można znaleźć bardzo dużo pomysłów, jak ją wykonać. Oczywiście przedszkolak, pewnie będzie potrzebował Twojej pomocy, ale potraktujcie to jak wspólną zabawę. Pamiętajcie, żeby do laurki dodać najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pomysły na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka

Doskonałym uzupełnieniem laurki, będzie na przykład album z rodzinnymi zdjęciami. Warto poświęcić trochę czasu, na wybranie odpowiednich fotografii i wywołanie ich, ponieważ taki album będzie niezapomnianą pamiątką i dostarczy babciom i dziadkom niezapomnianych wzruszeń. Pamiętaj, aby było w nim jak najwięcej zdjęć wnucząt.