ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Stroje dla dzieci na pierwszy dzień szkoły!

W tym roku jest trochę inaczej, ponieważ pierwszy dzień szkoły wyjątkowo wypada 2 września. To dobrze, bo dzięki temu wakacje wydłużają się o jeden dzień. Dla niektórych dzieci to będzie pierwszy raz, gdy przekroczą progi szkoły, a inni wrócą tam już po raz kolejny. Jeżeli jest to dla dziecka pierwszy dzień szkoły w życiu, to trzeba z nim porozmawiać i przygotować na to, że czekają je dodatkowe obowiązki oraz że szkoła wcale nie jest taka straszna. Po czasach szkolnych pozostają niezapomniane wspomnienia, a czasami nawet przyjaźnie na całe życie?

Jak świętuje się 1 września w szkołach? Jakie stroje zakładają dzieci w tym dniu?

1 września nierozerwalnie kojarzy się z akademią na rozpoczęcie roku szkolnego oraz białą bluzką. W tym dniu można zobaczyć na ulicach tłumy bardzo elegancko ubranych uczniów w różnym wieku. W Wypożyczalni Strojów w Katowicach mamy bardzo wiele strojów dla dzieci. Są to nie tylko stroje karnawałowe, ale również stroje dla dzieci na różne oficjalne okazje.

Akademia szkolna nie musi być nudna- wystarczą odpowiednie stroje na przebranie

Chyba większość dorosłych pamięta w mniejszym lub w większym stopniu czasy szkolne. Pierwszy raz, gdy przekroczyli próg szkoły wiązał się z ogromnym zdenerwowaniem i niepewnością. Każdy kolejny 1 września był o wiele prostszy, bo wracało się do znanych osób, czasami do przyjaciół. Jednym z bardzo nielubianych przez dzieci elementów były akademie szkolne. Nie dość, że trzeba było włożyć białą bluzkę i czarną spódniczkę, w której zazwyczaj było niewygodnie, to jeszcze trzeba było oglądać nieciekawe przedstawienie. Jednak czasy się trochę zmieniły. Przedstawienia szkolne są coraz ciekawsze i robione w bardziej nowoczesny sposób. Warto poświęcić im trochę uwagi. W szczególności, jeżeli występują w nich maluchy ubrane w przepiękne kostiumy dla dzieci, które pozwalają stać się im, na przykład baletnicą lub kolorową czarownicą.

Co robić, gdy Twoje dziecko bierze udział w akademii? Skąd wziąć kostium dla dziecka?

Przede wszystkim nie denerwować się! Ono na pewno sobie poradzi. Lepiej, gorzej, ale wystąpi najlepiej jak będzie umiało i za to należy mu się słowo uznania. Rodzicom dzieci, które biorą udział w przedstawieniach szkolnych, często sen z powiek spędzają przebrania dla dzieci. Na samodzielne ich uszycie często brakuje czasu albo umiejętności. Aby dziecko prezentowało się naprawdę pięknie taki kostium dla dzieci powinien być bardzo dobrze dopracowany. Z pomocą przyjdzie Ci nasza wypożyczalnia strojów w Chorzowie. Nasze stroje pozwolą Twojemu dziecku dopasować strój do nawet najbardziej szalonego pomysłu nauczyciela z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. W naszej ofercie mamy między innymi stroje Różowej Gejszy, Elfa Wrzosowego oraz Kowbojki (dla dziewczynek). Natomiast dla chłopców proponujemy stroje: Rycerza z Peleryną, Króla i Małego Księcia. Ta ostatnia z wymienionych postaci jest bardzo dobrym pomysłem na akademię szkolną, ponieważ jest bohaterem pięknej historii, która niesie ze sobą bardzo mądre przesłanie. Stroje dla dzieci dostępne są w bardzo wielu rozmiarach.