ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Suknie wizytowe-idealne na wesele

Jesień to okres, w którym odbywa się bardzo wiele wesel. Jeżeli też będziesz gościem na jednym z nich, to warto rozejrzeć się za suknią wizytową. Wiadomo, że co sezon trendy się zmieniają, ale nie zawsze trzeba za nimi wręcz ślepo podążać. O wiele lepiej jest postawić na klasykę. Minimalistyczne suknie wizytowe, będzie łatwo dopasować do każdej sylwetki. Postaramy się doradzić Ci w wyborze sukni na wesele, w której olśnisz wszystkich i która będzie bardzo dobrze dopasowana do okazji. Od razu chcemy podkreślić, że wbrew pozorom, to wcale nie jest takie trudne. Wystarczy trzymać się kilku zasad.

Pewne suknie wizytowe są zakazane na weselu

Każda kobieta doskonale wie, że są dwa kolory, których nie można zakładać na wesele. Pierwszy to biel, ponieważ nie można robić konkurencji Pannie Młodej. Natomiast drugi to czerń, ponieważ kojarzy się z żałobą. Klasyczna mała czarna nie będzie tutaj najlepszym wyborem. Jasne odcienia też są na zakazanej liście. Wszelkie beże zostaw na inną okazję. Najlepiej jest założyć na ślub, jakąś suknię wizytową w takich kolorach jak róż, niebieski, czy fioletowy. Tutaj już możesz sobie pozwolić na jasny odcień. Na przykład w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena znajdziesz suknię wizytową lawendową, z pięknym tiulowym dołem oraz połyskującą, gorsetową górą. A co z długością sukni? To kolejny punkt, o którym rzadko się wspomina, ale na naszej liście się znalazł. Nie wypada założyć na wesele sukni wizytowej, która ma długość mini. Możesz natomiast założyć suknię do ziemi, ale tylko wtedy, gdy suknia Panny Młodej jest krótsza. Najbezpieczniejszą długością jest tuż przed kolano. W dodatku taką suknię założysz też na inne okazje.

Jaka powinna być suknia wizytowa na wesele?

Powinna się ładnie prezentować. To oczywiste. Co jeszcze? Musi być też elegancka, ponieważ jest to naprawdę wyjątkowa kreacja. Poza sukniami wizytowymi, dobrze się tutaj sprawdzą również kreacje koktajlowe i suknie wieczorowe. Na ślubie powinnaś wyglądać tak, żeby biła od Ciebie skromność i prostota. Suknia musi mieć jak najbardziej klasyczny krój i być stonowana. To nie jest sylwester, na którym możesz sobie pozwolić na cekiny oraz odkryte plecy. Warto jeszcze zwrócić uwagę na dodatki. Czasami to właśnie one dodają całej stylizacji stylu i smaku. Suknia wizytowa na wesele powinna być oszczędna, ale z dodatkami możesz zaszaleć. Dodaj do niej na przykład ciekawe buty lub torebkę o oryginalnym kształcie. Suknia wizytowa powinna bardzo dobrze komponować się z Twoją urodą. Wiemy, że obowiązujące trendy nie są czymś, co pasuje każdemu. Wybieraj suknie, w których Ty czujesz się dobrze.

Lepiej kupić, czy wypożyczyć?

To zależy od Twoich potrzeb i podejścia do sprawy. Jeżeli lubisz kupować suknie i na każdą bardziej uroczystą okazję musisz mieć nową kreację, to również to rozumiemy. Wypożyczenie sukni wizytowej jest o tyle dobre, że zawsze, gdy tego potrzebujesz możesz mieć inny strój, nie wydając przy tym majątku. Bardzo ciekawe kreacje znajdziesz między innymi w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Polecamy Ci również nasze suknie wieczorowe.