ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

W jaki sposób wybrać garnitur na ślub?

Ślub to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Przygotowania do niego trwają przez długie miesiące i liczy się absolutnie każdy szczegół. W tym ważnym dniu bardzo istotny jest strój pary młodej. Kobiety oczywiście muszą mieć przepiękną suknię ślubną, a mężczyźni? Najczęściej zakładają na tę uroczystą okazję garnitur. Jednak z upływem lat, coraz częściej wybierają równie eleganckie fraki i smokingi.

Od czego zależy wygląd, a właściwie strój Pana Młodego?

Od tego, jak będzie ubrana Panna Młoda. Suknia ślubna musi współgrać ze strojem Pana Młodego pod względem koloru oraz stylu. Jeżeli kobieta założy na ślub śnieżnobiałą suknię, to mężczyzna powinien sięgnąć po garnitur w kolorze czarnym, szarym lub stalowym. Natomiast, gdy Panna Młoda ubierze się w suknię ecru, to dobrze będzie się ona komponowała z garniturem w cieplejszym odcieniu, na przykład czekoladowym.

Czy na ślub można założyć garnitur, a jeżeli tak, to jaki?

Garnitury mogą być jedno lub dwurzędowe. Mogą mieć z zestawie kamizelkę lub można pominąć ten element. Kolejną ważną sprawą jest zapięcie garnituru. Może się ono znajdować wysoko lub nisko. Jak dobrać marynarkę do garnituru? Tutaj widać często, że mężczyźni mają z tym spory problem i prezentują się niezgrabnie. Nie musi tak być. Wystarczy tylko wybrać dobry model. Właściwie uszyta marynarka powinna sięgać poniżej pupy. Natomiast rękawy do nadgarstka. Aby sprawdzić ich długość, najlepiej jest po prostu wyciągnąć ręce. Często można się spotkać z sytuacją, w której mężczyzna ma piękną marynarkę, ale cały efekt psują właśnie za krótkie rękawy. Natomiast mankiet koszuli może trochę wystawać. Przejdźmy teraz do dolnej części, czyli spodni. Najlepiej jest wybrać takie, które będą miały prosty krój. Dopuszczalne na ślubie są również spodnie marszczone w pasie. Pamiętaj o tym, że spodnie, w których nogawka leży na bucie nie są za długie! Są idealne! Wielu mężczyzn niestety popełnia ten błąd i wyglądają komicznie. Odpowiednio dobrana nogawka powinna w połowie zakrywać obcas. Właściwie skrojone taliowane garnitury i ołówkowe spodnie od wielu lat nie wychodzą z mody. Wynika to stąd, że dobrze dobrany garnitur jest w stanie wyszczuplić i wymodelować męską sylwetkę. Na taliowane marynarki muszą tylko uważać mężczyźni z brzuszkiem oraz tacy, którzy mają mocną i krępą budowę. Jeżeli klasyka nie jest Twoim ulubionym trendem, to możesz postawić na przykład na żakardową marynarkę, do której dodasz żakardowe spodnie.

Skąd wziąć dobry garnitur?

Oto jest pytanie. Czy lepiej go kupić? Czy może udać się do wypożyczalni garniturów? Wszystko zależy od tego, jakie masz podejście do tej kwestii. Ogólnie mężczyźni dzielą się na tych, którzy chcą mieć własny garnitur na ślub, są w stanie zapłacić za niego naprawdę wiele pieniędzy i chwalić się nim wnukom. Druga grupa kieruje się bardziej rozsądkiem niż sercem. Samo zorganizowanie ślubu i wesela to ogromny wydatek. Po co jeszcze zwiększać koszty? O wiele lepiej jest zajrzeć do wypożyczalni garniturów i tak wybrać dla siebie odpowiedni model. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach mamy bardzo szeroki wybór garniturów na ślub.